Magento Neden En İyi Çözüm?

 

Tüm Dünya’da 220.000 den fazla sitenin (cirosu yıllık 1M€ ve üzerindeki) Magento’yu tercih etmesinin elbette bir çok sebebi var. Bu sebeplerden en önemli ilk 3 neden şu şekildedir;

1- Açık Kaynaklı Olması;

Bu özelliğin getirdiği en büyük katkı, hem yazılımın şirket içerisinde bir ekip oluşturarak bağımsızca geliştirilmesini, hem de Magento kullanan şirketlerin istediği Magento uzmanlığı olan ajanslarla bağımsızca çalışabilmesini sağlayabilmesidir.

2- Esneklik Avantajı

Genellikle Yazılımlar geliştikçe esnekliğini kaybederler ve bazı kalıplar içerisinde değiştirilemez ve geliştirilemez olurlar. Magento ise tüm ana özellikleri modüler olarak uygulanabilir ve ilişkilendirilebilir olarak dizayn edilmiştir.

3- Modül ve Eklenti Havuzu

Bir çok uluslararası yazılım şirketi Magento için birbirinden farklı geliştirmeler yaparak eklentiler geliştirmekte ve bunları Magento Connect içerisinde ücretsiz ya da düşük ücretlerle satabilmektedir. Kurulumu ister siz isterseniz modülü geliştiren şirketler tarafından yapılabilmektedir.

Ücretsiz olarak dağıtılan Magento Community Edition sürümleri de Enterprise Edition gibi sürekli güncellenmektedir. Güncellemeler sizi güvenlik açıklarından kolaylıkla arındırabildiği gibi yeni bir çok özelliği de sitenize dahil etmektedir.