Magento Nedir?

Magento açık kaynaklı, php tabanlı, ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan bir e-ticaret yazılımıdır. Dünyada 220.000 den fazla aktif sitede kurulu olan e-ticaret sistemi, toplam e-ticaret yazılım pazarının yaklaşık %30’una hizmet vermektedir.

Teknik yapılandırılması hakkında; php tabanlı, linux ve windows serverlarda barındırılabilen, mySQL veritabanı ile çalışan, object-oriented programlanan, EAV (Entity-Attribute-Value) modellemesine sahip,  Zend framework ile yazılmış bir yapılandırılması bulunmaktadır.

2008 yılında ilk versiyonunu çıkartan e-ticaret sistemi, 2010 yılında Ebay tarafından kısmen yatırım almış, 2011 yılında ise tamamen Ebay tarafından satın alınarak şirketin bünyesine katılmıştır. 2018 ortasında Adobe tarafından satın alınarak Adobe bünyesine geçiş yapılmıştır.

Açık kaynak kodlu olması ve bir çok eklentiyi hazırda bulundurması, aynı zamanda dünya üzerinde bir çok geliştiricinin yazılımla ilgili aktif geliştirmelerde bulundurması sayesinde tüm Dünya’da popülerlik kazanmış bir e-ticaret yazılımıdır.

Magento’nun özellik listesini görmek için tıklayınız.

Magento Kurulum Desteği

Ürün, kategori ve kampanya kurgularınıza uygun optimizasyon ve proje planlama çözümleri ile Magento kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Cache yapılandırmasını, güncelleme mekanizmalarının kurgularını, farklı platformlardan magentoya yapılacak geçişleri, çoklu dil ve multi store yapılandırmalarını projelendirip sisteminize en uygun yazılım optimizasyonunu sağlıyoruz.

Magento Modül Geliştirme

Magento üzerinde geliştirmek istediğiniz özellikleri modüler yapıda geliştirip versiyonunuza uygun bir şekilde sisteme entegre ediyoruz. Çekirdek dosyalarınızda hiçbir bozulma yapmadan, tüm sistemi modüler özelliklerle geliştirip parametrelerini admin panel üzerinden değiştirebileceğiniz bir modül kurulumu yapıyoruz.

Aylık Bakım, Monitoring, Yedekleme, Disaster Recovery ve Güncelleme

Sisteminize uygun hosting çözümlerini size sunup, sistem izleme toolları ile sitenizin takibini yapıyoruz. Ayrıca, sistemin yedekleme ve yedekten geri alım hizmetlerini sağlıyoruz. Magentonun sürüm güncellemelerini sitenize uygun şekilde projelendirme ve uygulama aşamalarında destek veriyoruz.

 

Magento ERP ve CRM Entegrasyonları

ERP, CRM ya da entegre etmek istediğiniz diğer yazılımlarla ileri seviyede entegrasyon hizmetleri sağlıyor ve veri akışının optimizasyonunu yapıyoruz.

SAP, Microsoft Dynamics, Nebim, Logo vb. kurumsal ERP çözümlerinizdeki verilerle Magento entegrasyonunu yapıp, Omnichannel bir hizmet sunabilmeniz için sizi hazırlıyoruz.

 

Geliştirilen Modüller

Refer a Friend / Arkadaşını Davet Et

Kullanıcıların arkadaşını siteye davet ederek, davet edilen arkadaş sayısı kadar puan kazanılabilecek bir modüldür. Ayrıca bu puan kazanımı için diğer kullanıcının sipariş vermesi ve belirli bir süre beklemesi özellikleri de eklendi.

Tekrarlanan Sipariş Oluşturma

Müşterileriniz aynı ürünü sıkça sipariş mi veriyor? Geliştirdiğimiz modül sayesinde sizin belirlediğiniz süre sonrasında müşterinizin sıkça satın aldığı ürünü otomatik olarak sepetine ekleyebilir ve otomatik gönderilen mail ile müşterinizi bilgilendirebilirsiniz.

Bekleyen Sipariş Hatırlatma Modülü

Havaleli ya da sonradan ödemeli siparişler için otomatik mail gönderimi yapan, ödeme hatırlatıcı modül geliştirildi. Bu sayede müşteriyi tekrar arama ihtiyacı kalmadan dönüşüm oranı arttırıldı, çağrı merkezindeki yük ise azaltıldı.

XML ile Ürün Datası Gönderimi

Farklı tedarikçilerle ortak çalışma mı yapıyorsunuz? Ürün bilgilerini XML, CSV ya da farklı formatlarda, istediğiniz websitesine gönderebilirsiniz. Böylelikle sadece kendi sitenizde değil farklı websitelerinde de satış fırsatı yakalayabilirsiniz.

Özel Kurye Teslimat Seçeneği Modülü

Müşterilerinize özel kurye seçeneği ile teslimat yaptıran bu modülde, diğer kargo seçeneklerinden farklı olarak, belirli saatlerde ve ilçelerde bu teslimat seçeneğinin açık olmasını ve ilçe bazında farklı fiyatlara sahip olmasını belirtebilirsiniz.

Teslimat Planlama Modülü

Kargo teslimatı yapılamayacak günleri seçebileceğiniz, belirli bir saatten sonra kargo teslimatını bir gün sonraya atabileceğiniz özelliklere sahip, siparişlerinizin tedarik süresini hesaplayan bir modüldür. Bu modül sayesinde müşterileriniz, ürünlerin tam olarak hangi gün kargoya teslim edileceğini ürün sayfası üzerinden görebilmektedir.

EuroMessage ile Mail Gönderim Modülü

Tüm transactional maillerin euromsg servisleri üzerinden gitmesini sağlayan bu modül ile müşterilerinize gönderdiğiniz tüm maillerin güvenle ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ön Bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Formu

Güncel kanunlara göre hazırlanmış, müşterilerinizin onaylamadan alışverişi devam ettiremediği ve daha sonrasında, müşterinin panelindeki sipariş sayfasından sözleşmeye ulaşabildiği bir modüldür.

Sipariş Notu Modülü

Ödeme sayfasında, müşterinizin sipariş tamamlanmadan önce siparişe iletmek istediği notları yazabildiği bir modüldür.
Müşteri Özellik Geliştirme Modülü

Müşteriye ait özelliklerin ve müşterinin adres detaylarına ait özel tanımlamaların yapılabildiği, sadece magentonun enterprise versiyonunda bulunabilen müşteri özellik seti geliştirme modülüdür. Bu modül ile birlikte, müşterilerinize ait herhangi bir bilgiyi gerek kayıt sayfasında gerekse sipariş ödeme sayfasında isteyebilirsiniz.

Mağazalarımız Sayfası Modülü

Google Maps haritaları üzerinde mağazalarınızın gösterildiği, il ve ilçeye göre arama yapılabilen, responsive olarak mobil cihazlara da uygun bir şekilde mağazalarınızın ayrı bir sayfada görüntülendiği bir modüldür.

Magento Nexway Entegrasyonu

Nexway dijital içerik ve oyun için geliştirilen entegrasyondur. Ürün, kategori, satış ve oyun lisans anahtarı (key) bilgileri otomatik entegrasyon ile yapılarak ürün satışından sunumuna kadar tam optimizasyon yapılmış hazır sistemdir.

PayU Sanal Pos Modülü

PayU aracılığı ile ödeme alabilmenizi sağlayan magento sanal pos modülüdür.Ödemeleriniz fraud kontrolünden geçtikten sonra siparişiniz işleme alınır, IPN entegrasyonu mevcuttur.

Yurtiçi Kargo Modülü

Yurtiçi Kargo sistemi ile entegre çalışır ve kargo takip numarasını YK sistemleri üzerinden otomatik olarak alıp müşterinize iletir.

Magento Projeniz için Talep Formu Doldurun!

Magento kurulumu ile ilgili detayları aktarmanız için formu doldurup bize gönderebilirsiniz. En kısa zamanda talepleriniz incelenip geri dönüş yapılacaktır.